Wybory do Sejmu i Senatu w 2019 roku w Drwini

13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej IX kadencji. Warto już teraz zapoznać się bliżej z listami kandydatów na posłów oraz senatorów, a także dowiedzieć, gdzie będzie można oddać swój głos.

W wyborach do Sejmu gmina Drwinia jest częścią okręgu 15, w którym  mandaty będą przyznane 9 posłom. W okręgu tym zarejestrowano 5 list wyborczych. Są to Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI (jedynką na liście jest Urszula Augustyn z Tarnowa pełniąca obecnie funkcję posła), Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość (tu jedynką jest ekonomista Alfred Kwaśniak z Tarnowa), Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe (z którego na pierwszym miejscu startuje mieszkający w Krakowie Władysław Kosiniak-Kamysz, lekarz, poseł na sejm i lider PSL), Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość (liderem listy jest Maria Pieczarka z Koszyc Wielkich, samorządowiec), a także Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej (z przedsiębiorcą Andrzejem Jabłońskim z Tarnowa na czele listy wyborczej). Pełne listy kandydatów można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

W wyborach do Senatu o jeden mandat z okręgu nr 34, pod który podlega gmina Drwinia, powalczy czterech kandydatów. Jak możemy dowiedzieć się ze strony Państwowej Komisji Wyborczej będą to:

  • Włodzimierz Bernacki – nauczyciel akademicki z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość
  • Mirosław Chodur – przedsiębiorca z Komitetu Wyborczego Wyborców Mirosława Chodura
  • Wojciech Kozak – dyrektor do spraw handlu z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego
  • Artur Kozioł – ekonomista z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Kolacji Obywatelskiej PO .N IPL ZIELONI

W gminie Drwini będzie można głosować w 6 obwodach. Siedziba pierwszego z nich znajduje się w Urzędzie Gminy w Drwini pod adresem Drwinia 57 i obejmuje on sołectwa Drwinia, Wola Drwińska oraz Zielona. Obwód numer 2 ma siedzibę w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Grobli pod adresem Grobla 155. Obejmuje Sołectwa Grobla, Trawniki, Ispina. Siedziba trzeciego obwodu – obejmującego Świniary, Niedary, Bieńkowice – to Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świniarach. Adres to Świniary 74. Czwarty okręg ma siedzibę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach – adres Mikluszowice 228. Obejmuje sołectwa Wyżyce, Gawłówek i Mikluszowice. Przedostatni piąty obwód ma siedzibę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dziewinie (Dziewin 231) i obejmuje sołectwo Dziewin. Ostatni obwód wyborczy nr 6 obejmuje Placówkę Całodobowej Opieki Dom Opieki Jestem w Grobli i znajduje się w tym zakładzie leczniczym. Jego adres to Grobla 229.

Informacje na temat tego jak głosować i oddać ważny głos, jak wyglądają karty do głosowania, jakie są godziny otwarcia lokali wyborczych, a także innych istotnych dla przebiegu wyborów wiadomości, można się z pewnością spodziewać na stronach Państwowej Komisji Wyborczej przed wyborami do Sejmu i Senatu 13 października 2019 roku.

Możesz również polubić…