Powstaje nowa remiza OSP w Ispini

Po podpisaniu na początku lipca umowy na budowę remizy OSP ruszyły prace na terenie, na którym powstanie nowy obiekt. Według planów budynek ma być gotowy w stanie surowym jeszcze w grudniu tego roku, a finalnie zostanie oddany do użytku w 2022 roku.

Podpisanie umowy na budowę remizy OSP w Ispini

Umowa na budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej została podpisana 1 lipca przez Jana Pająka, wójta gminy Drwinia. Obiekt zostanie sfinansowany z budżetu gminy w kwocie 649 187,31 zł oraz z dotacji pochodzącej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 500 tys. zł. W sumie inwestycja, o którą starano się od lat, będzie kosztować 1 159 187,31 zł.

Rozpoczęcie prac budowlanych

Budynek remizy powstaje przy skrzyżowaniu dróg DW 964 i DW 775. Na placu budowy już ruszyły prace. Kiedy obiekt będzie gotowy, w remizie będzie przechowywany sprzęt ratowniczy. Dzięki remizie mieszkańcy będą mogli się cieszyć większym bezpieczeństwem w kryzysowych sytuacjach. Dobra lokalizacja sprawia, że dostęp do sprzętu dla strażaków OSP będzie łatwiejszy. Remiza będzie dla nich doskonałym zapleczem do prowadzenia działalności, niezależnie od sytuacji – pożaru, klęski żywiołowej czy wypadku.

Wsparcie gminy Drwinia dla strażaków OSP w Ispini

Włodarze gminy Drwinia podkreślają, że dofinansowywanie infrastruktury lokalnych jednostek OSP oraz zakup sprzętu dla nich jest istotną kwestią dla samorządu, który konsekwentnie od lat wspiera strażaków. Budowa nowej remizy jest kolejnym elementem tego rodzaju działań, na który wreszcie udało się znaleźć środki. Projekt budynku powstał już w 2014 roku, a zaangażowani w niego byli sami strażacy z jednostki.

Możesz również polubić…