Budowa trasy pieszo-rowerowej przy DW 965 rozpoczęta

Już niedługo gmina Drwinia wzbogaci się o kolejne kilometry ścieżek pieszo-rowerowych. Ruszyła budowa zintegrowanej sieci tego rodzaju tras w pasie drogi DW 965. Powstanie przy okazji także infrastruktura towarzysząca, w tym infrastruktura typu Bike&Ride oraz Park&Ride.

Planowane prace odbędą się na terenach zabudowanych przy drodze wojewódzkiej DW 965 Zielona – Bochnia – Limanowa w miejscowościach Mikluszowice i Gawłówek, gdzie powstaną ścieżki pieszo-rowerowe o dwukierunkowych charakterze.

Oprócz tego obiekty infrastruktury Bike&Ride z zadaszonymi wiatami rowerowymi i stojakiem dla rowerów oraz BikeStop z ławką, tablicą informacyjną i koszem na śmieci powstaną w Drwini, Dziewinie, Mikluszowicach i Gawłówku. Natomiast w Mikluszowicach zostanie stworzony parking Park&Ride, gdzie znajdą się miejsca parkingowe na 60 samochodów osobowych (w tym 4 zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych), miejsce postoju dla dwóch autobusów, a także miejsca parkingowe dla rowerzystów.

Możesz również polubić…