W Mikluszowicach ruszyła budowa Park&Ride

We wsi Mikluszowice w gminie Drwinia rozpoczęły się prace budowlane, dzięki którym stworzony zostanie parking typu Park&Ride na 60 samochodów osobowych. Projekt powstaje w ramach budowy zintegrowanej sieci ścieżek rowerowo-pieszych współfinansowanych z unijnych funduszy.

Zgodnie z planami powstanie parking z jezdnią manewrową oraz wjazdem z drogi gminnej. Zostanie zamontowane również oświetlenie solarne, a także stojaki rowerowe dla rowerzystów. Na parkingu zmieści się 60 samochodów osobowych, z czego 4 miejsca przewidziano dla osób niepełnosprawnych.

Parking Park&Ride jest kolejnym etapem projektu, w ramach którego przy drodze wojewódzkiej 964 powstało niemal 13 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych. Z kolei przy drodze wojewódzkiej 965 trwa budowa 6 km trasy.

Możesz również polubić…