W Bieńkowicach budują wielofunkcyjne boisko

Trwa budowa wielofunkcyjnego boiska w centrum Bieńkowic. Powstaje ono dzięki dofinansowaniu uzyskanemu przez samorząd gminy Drwinia. Inwestycja ma być gotowa tej jesieni i posłuży do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną.

Wielofunkcyjne boisko w Bieńkowicach powstaje na niezagospodarowanym do tej pory placu. Ma mieć poliuretanową nawierzchnię i wymiary 19 na 32 metry. Zostanie też ogrodzone. Zgodnie z planami, w przyszłości ma być ono częścią kompleksu sportowego, w skład którego będzie także wchodzić boisko trawiaste do gry w piłkę nożną.

Środki na realizację inwestycji – w wysokości ponad 175 tys. zł – zostały pozyskane z funduszy Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Jest to kolejna tego typu inwestycja na terenie gminy Drwinia. Swoje boiska mają też Drwinia, Grobla, Mikluszowice, Niedary, Świniary i Wyżyce.

Możesz również polubić…