Prawie milion złotych na renowację elewacji kościoła w Grobli

Gminie Drwinia udało się uzyskać ponad 850 tys. zł z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków celem przeprowadzenia remontu konserwatorskiego kościoła w Grobli. Przyznana kwota ma charakter bezzwrotny.

Zgodnie z zasadami Programu samorząd musi pokryć minimum 2% kosztów inwestycji. W jego ramach finansowane są projekty inwestycyjne takie jak prace konserwatorskie, prace restauratorskie i roboty budowlane w obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Aktualnie gmina oczekuje na przyznanie wstępnej promesy inwestycyjnej. Gdy to się stanie, pojawi się możliwość podjęcia uchwały o udzieleniu dotacji na remont dla Parafii Rzymskokatolickiej imienia NMP w Grobli. Dzięki temu będzie można rozpocząć procedurę, która pozwoli znaleźć wykonawcę inwestycji.

Możesz również polubić…