Gmina Drwinia stworzy centrum opieki nad dziećmi do lat 3

To co jeszcze do niedawna wydawało się odległym planem powoli wkracza w fazę realizacji. W gminie Drwinia powstaje nowoczesne centrum od opieki nad najmłodszymi dziećmi. To wspaniała informacja dla mieszkańców naszej gminy, a szczególnie dla rodziców.

Centrum Opieki nad dziećmi do lat 3 w Gminie Drwinia

Centrum będzie się mieściło w nowoczesnym, dwupoziomowym budynku, którego budowa trwa już w najlepsze. Budynek będzie miał aż 890m2 powierzchni użytkowej. Znajdziemy w nim przede wszystkim ogromną salę od zabaw i zajęć z dziećmi, a także kuchnię, jadalnię, szatnie i sanitariaty. Takie pomieszczenie wypełnią parter, natomiast na pietrze znajdować się będą pomieszczenia do wypoczynku, gabinet pielęgniarski oraz pomieszczenie dla administracji.

Koszt inwestycji to około 4 mln złotych

Inwestycja pochłonie około 4 mln złotych. Jednak potrzeba powstania takiego ośrodka była paląca, o czy mieszkańcy gminy byli doskonale poinformowani. O jego budowie mówiono już kilka lat temu. Zawsze jednak brakowało funduszy i decyzji politycznej, która sankcjonowałaby jego powstanie. Obecnie już wiadomo, że spora część potrzebnej kwoty zostanie pokryta przez dotację z Unii Europejskiej. Dzięki temu już niedługo będziemy mogli cieszyć się zakończenia nowej inwestycji w naszej gminie.

Możesz również polubić…