Męskie spodnie w dużych rozmiarach

Wielu mężczyzn noszących duże rozmiary ma trudności zakupieniem takiej odzieży, która będzie nie tylko modna, ale też komfortowa. Szczególnie problematyczne są spodnie. Gdy chcesz kupić jeansy lub spodnie do garnituru, nasz poradnik pomoże Ci w wyborze najlepszych modeli!

 

W Polsce działa coraz więcej sklepów z modą męską plus size. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ można kupić w nich pełną gamę ubrań doskonałych na co dzień, a także na ważne okazje, na przykład na bankiet, wesele.

 

Sklepy odzieżowe z modą męską XXXL mogą zaoferować również spodnie męskie w dużych rozmiarach, które nie są dostępne w innych sklepach odzieżowych. Przed zakupem warto jednak dokładnie zapoznać się z ofertą, by dopasować takie ubranie, które będzie strzałem w dziesiątkę!

 

  1. Fason

Przy zakupie spodni męskich w dużych rozmiarach najważniejszy jest odpowiedni fason. Specjaliści w dziedzinie mody wskazują, że najlepiej wybierać jeansy, spodnie garniturowe, chinosy oraz inne męskie spodnie w fasonie o lekko zwężających się nogawkach od wysokości kolana.

 

Takie spodnie męskie XXXL mogą spowodować, że sylwetka będzie wtedy prezentować się na lżejszą niż w rzeczywistości. Optyczne wyszczuplenie powoduje, że można wtedy lepiej zamaskować mankamenty sylwetki.

 

Dodatkowo optyczne wyszczuplenie mogą dać:

  • noszenie szelek zamiast paska
  • lekkie zaprasowanie spodni w kant
  • wyższy stan spodni

 

Mężczyźni noszący większe rozmiary powinni z kolei unikać spodni mających szerokie nogawki, na przykład jak bojówki męskie czy spodnie z dresu, które mogą zniekształcać sylwetkę.

 

  1. Dopasowanie

Przy zakupie spodni męskich warto także zwrócić uwagę na ich dopasowanie. Tutaj dużo zależy od kroju oraz od zastosowanych materiałów.

 

Dobre spodnie materiałowe powinny być komfortowe w rejonie pasa oraz bioder, natomiast w udach i w łydkach powinny być lekko dopasowane, ale nie powinny nadmiernie obciskać.

 

Warto przy tym zwrócić uwagę na długość nogawek. Nie powinny być one zbyt długie, czyli nie powinny marszczyć się na butach. To bardzo ważne wtedy, gdy kupowane są spodnie do garnituru oraz do marynarki.

 

  1. Kolor

Przy zakupie męskiej odzieży plus size duże znaczenie ma też właściwie dobrany kolor. Tutaj wielu mężczyzn uważa, że najlepsza będzie klasyczna czerń, ale do dyspozycji jest też wiele innych barw, które mogą wyszczuplić sylwetkę.

 

Bardzo dobrym wyborem będą ciemnogranatowe jeansy bez żadnych dekoracji, na przykład przetarć czy naszywek. Także warto zwodzić uwagę na spodnie w kolorze ciemnozielonym – khaki, ciemnoszarym, bordowym, które też mogą wyglądać kapitalnie na tęższych sylwetkach.

 

Można też zdecydować się na jasne kolory, na przykład beżowy, ale najlepiej zestawić go wtedy z ciemniejszą górą, na przykład w kolorze granatowym.

 

  1. Wzór

Najlepiej wybierać spodnie męskie bez wzorów, ale jeśli mają mieć one jakiś motyw, nie powinien on rzucać się w oczy. Najlepiej wybierać delikatne kratki, które nie będą dawały zbyt kontrastowego efektu.

 

Także lepiej unikać spodni jak chinosy czy jeansy z kontrastowymi przeszyciami, które mogą niekorzystnie wyglądać na sylwetce plus size.

 

  1. Materiał

Przy zakupie wygodnych spodni w dużym rozmiarze warto także zwrócić uwagę na zastosowane materiały.

 

Najlepszy zakup to spodnie materiałowe z naturalnych tkanin, na przykład z bawełny, lnu, wiskozy czy z wełny. Bawełna jest najbardziej uniwersalna – to z niej wykonuje się spodnie dresowe, jeansy czy chinosy. Na spodnie do garnituru dobrym wyborem będzie cienka, przewiewna wełna.

 

Najlepiej unikać materiałów ciężkich, sztucznych, na przykład sztruksu czy spodni garniturowych z poliestru. Wyjątek to ubrania sportowe, które wykonuje się ze specjalistycznych tkanin technicznych.

 

Możesz również polubić…