Zamykanie naczynek na twarzy. Co wybrać, gdy kosmetyki nie działają?

Poszerzone i popękane naczynka krwionośne widoczne na twarzy są problemem wielu osób. W sklepach można znaleźć mnóstwo kosmetyków, które obiecują bardzo dobre efekty w ich niwelowaniu. Niestety, najczęściej nie są one zadowalające. Czy zatem istnieje jakiś inny sposób na to, aby pozbyć się naczynek? Tak! Warto odwiedzić wtedy dobry gabinet medycyny estetycznej, w którym będzie można skorzystać z fachowej pomocy.

 

Rozszerzone naczynka – co to jest?

Sieć czerwonawych, fioletowych pajączków, które widoczne są pod skórą, to rozszerzone i popękane naczynka krwionośne. Fachowo są one określane jako teleangiektazje.

 

Do pojawienia się rozszerzonych naczynek dochodzi na skutek zaburzeń krążenia na poziomie najmniejszych naczynek krwionośnych – tętniczek, żyłek oraz naczyń włosowatych. Mogą one wtedy dawać różne kształty, które przypominają często pajęczyny, dlatego nazywane są pajączkami. Gdy zajmują większy obszar, mogą zlewać się w większy rumień.

 

Taki problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może pojawić się w każdym wieku, przy czym jest on warunkowany przez wiele czynników.

 

Pojawieniu się rozszerzonych naczynek sprzyjają:

  • predyspozycje genetyczne
  • zaburzenia hormonalne
  • gwałtowne zmiany temperatur
  • wystawienie skóry na słońce, wiatr
  • nadużywanie alkoholu
  • stosowanie sterydów

 

Kosmetyki na pajączki – lepiej zapobiegają niż leczą

Drogerie oferują obecnie szeroką paletę kosmetyków przeznaczonych na rozszerzone naczynka krwionośne. Zawierają składniki aktywne, które wzmacniają je i mogą zapobiegać dalszemu pękaniu, na przykład witaminę C, ekstrakt z kasztanowca, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, diosminę.

 

Niestety, nawet najdroższe kosmetyki nie mogą pozamykać rozszerzonych już naczynek. Nie oznacza to jednak, że trzeba będzie już zawsze kamuflować je kosmetykami kolorowymi. Alternatywa to laserowe usuwanie naczynek na twarzy, czyli nowoczesny zabieg, który przynosi bardzo dobre rezultaty nawet w przypadku dużych, starszych naczynek.

 

Na czym polega zabieg zamykania naczynek laserem?

Laserowy zabieg zamykania naczynek jest obecnie najskuteczniejszą metodą, aby pozbyć się tych właśnie niedoskonałości.

 

Podczas zabiegu dochodzi do zjawiska wybiórczej fototermolizy, która prowadzi do zniszczenia naczynka krwionośnego. W rezultacie naczynko od razu zanika, a rekonwalescencja po takim zabiegu jest bardzo szybka.

 

Stosowane podczas zabiegu urządzenia pozwalają na indywidualne dopasowanie parametrów wiązki laserowej do konkretnych zmian naczynkowych, aby uzyskać optymalne rezultaty. W efekcie zamykanie naczynek na twarzy, ale też na ciele, na przykład na nogach, jest tak skuteczne i przy tym bezpieczne. Uszkodzeniu nie ulegają okoliczne tkanki i nie dochodzi wtedy do przerwania ciągłości skóry, więc zabieg jest praktycznie nieinwazyjny.

 

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg zamykania naczynek, ale w przypadku większych obszarów zabiegowych oraz mocno rozgałęzionych, rozszerzonych naczyń konieczne jest wykonanie 2-3 procedur.

 

Ile kosztuje laserowe usuwanie naczynek na twarzy?

Cena za laser na naczynka rozpoczyna się już od około 200-300 złotych, ale warto wskazać, że w przypadku większych obszarów objętych tymi niedoskonałościami koszty mogą wynieść nawet ponad 2000 złotych.

 

Dokładne cenniki związane z laserowym usuwaniem naczynek można znaleźć już teraz na stronach internetowych gabinetów specjalizujących się w takich procedurach. Adresy oraz opinie na ich temat również dostępne są w sieci.

 

Podsumowując, zamykanie naczynek na twarzy z wykorzystaniem laserów daje bardzo dobre efekty. To skuteczny wybór dla osób, które chcą pozbyć się tych nieestetycznych zmian naczyniowych na zawsze!

Możesz również polubić…