Na czym polega peeling kawitacyjny? Kiedy warto go wykonać?

Peeling ma na celu złuszczanie naskórka, aby odsłonić jego nową warstwę. Jednym z rodzajów peelingów jest peeling kawitacyjny, który można wykonać w gabinecie kosmetycznym, medycyny estetycznej albo w domu po zakupieniu odpowiednio urządzenia. Na czym dokładnie polega peeling kawitacyjny? Kiedy warto się z na niego zdecydować?

 

Systematyczne złuszczanie skóry ma bardzo duże znaczenie. Wierzchnia warstwa naskórka zamiera i może wtedy powodować nieestetyczne zszarzenie skóry, sprzyja zapychaniu porów oraz pojawianiu się wyprysków. Dodatkowo, złuszczanie powoduje, że skóra naturalnie się regeneruje i może na dłużej wyglądać młodo.

 

Czym jest peeling kawitacyjny?

Najczęściej peelingi kojarzą się jako zabiegi mechanicznego złuszczania na skórka – peeling kawitacyjny jest jednak innym typem procedury, która jednak także może zapewnić bardzo dobre rezultaty i skutecznie zlikwidować różne niedoskonałości cery i nadać jej jeszcze ładniejszy wygląd.

 

Taki zabieg kawitacyjny polega na wykorzystaniu ultradźwięków, które emitowane są przez urządzenie stosowane podczas tej procedury. Dochodzi wtedy do tak zwanego zjawiska kawitacji, czyli redukcji ciśnienia i przemiany płynów w stan gazowy. Do zwilżonej skóry przykłada się wtedy głowicę urządzenia, która emituje ultradźwięki, co powoduje powstawanie musujących pęcherzyków dogłębnie oczyszczających naskórek.

 

Kiedy warto wykonać peeling kawitacyjny?

Procedura ta jest wysoce skuteczna, a przy tym delikatna, dlatego peeling kawitacyjny może być prowadzony na różnych typach cery, w tym także tej wymagającej. Bardzo dobrze sprawdza się przy cerze tłustej, mieszanej oraz trądzikowej, a także zmęczone, ziemistej. Można także prowadzić go na skórze suchej.

 

Dodatkowo, peeling kawitacyjny może być wykonywany jako wstęp do innego rodzaju zabiegów, by uzyskać jeszcze lepsze efekty pielęgnacyjne.

 

Zalety peelingu kawitacyjnego:

  • dobry dla różnych typów cery
  • dogłębne oczyszczenie naskórka
  • pomaga w likwidacji niedoskonałości
  • delikatne działanie
  • może być prowadzony niezależnie od wieku
  • daje efekty widoczne od pierwszego zabiegu

 

Jak często można wykonywać peeling kawitacyjny?

Dla uzyskania najlepszych wyników peeling kawitacyjny powinien być prowadzony systematycznie. Jak często powinno się brać udział w zabiegu?

 

Zazwyczaj jeden peeling wykonuje się co 5-6 tygodni, ale w przypadku skóry mocno zanieczyszczonej, która dobrze reaguje na zabieg, można wykonywać go częściej, na przykład co 4 tygodnie.

 

Efekty peelingu kawitacyjnego

Skóra poddana zabiegowi kawitacyjnemu szybko odzyskuje swój naturalny blask, jednolity koloryt, jest gładsza i dobrze reaguje na inne zabiegi, na przykład na maseczki.

 

W przypadku cery tłustej i trądzikowej możliwe jest zredukowanie częstotliwości pojawiania się nieestetycznych wyprysków oraz zmniejszenie wydzielania sebum, czyli normalizacja skóry. Na cerze ziemistej, zszarzałej peeling kawitacyjny daje efekt ponownego rozświetlenia i odmłodzenia.

 

Dodatkowo, zabieg kawitacyjny pozwala na zredukowanie istniejących niedoskonałości, w tym drobnych zmarszczek, przebarwień, blizn, w tym blizn po trądziku.

 

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Główne przeciwwskazania do zabiegu dotyczą kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osób z poważnymi chorobami i miejscowymi infekcjami oraz urazami skóry.

 

Ile kosztuje peeling kawitacyjny?

Najczęściej cena za peeling kawitacyjny wynosi od około 50 do 200 złotych w zależności od tego, czy procedura związana jest także z dodatkowymi zabiegami, na przykład nakładaniem maseczek.

 

Dokładne cenniki można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Możesz również polubić…