Jak przeprowadzić się do Francji bez problemów?

Wyjątkowe zabytki, dobre płace, wyśmienite jedzenie – Francja może być wymarzonym miejscem do zamieszkania!

 

Polacy nadal bardzo chętnie emigrują do krajów Europy Zachodniej. Dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi Wielka Brytania, Holandia czy Niemcy, ale także wybieramy Francję, która również ma do zaoferowania atrakcyjne perspektywy.

 

Francję często kojarzymy jako kierunek wyjazdów turystycznych, ale także i tam może czekać na nas lepsze życie – ciekawa praca oraz lepsze zarobki, nie wspominając już o dziedzictwie kulturowym tego kraju.

 

Jeśli również myślisz o zmianie miejsca zamieszkania na Francję, sprawdź z nami, jak można zrobić to bez trudności!

Przeprowadzka do Francji – samodzielnie czy z firmą przeprowadzkową?

Osoby planujące przeprowadzkę do Francji mogą zrobić to we własnym zakresie lub też mogą skorzystać z usług firm zajmujących się obsługą przeprowadzek międzynarodowych, na przykład mogą wybrać przeprowadzki Francja Polska Francja z firmą Jupiter Przeprowadzki.

 

Każda z tych opcji posiada swoje plusy i minusy, dlatego też warto zapoznać się z nimi bliżej, aby wybrać taką, która sprawdzi się najlepiej.

 

Samodzielna przeprowadzka

Generalnie, samodzielna przeprowadzka będzie najkorzystniejsza cenowo, ponieważ nie płacimy wtedy żadnej firmie za przewiezienie naszego mienia, ale z drugiej strony musimy posiadać odpowiedni samochód oraz czas na to, aby zapakować i przewieźć mienie.

 

To najlepszy wybór w sytuacji, gdy mienia tego nie jest zbyt dużo, dlatego też możemy zająć się wszystkim samodzielnie lub z pomocą jednej bliskiej osoby.

 

Warto także wskazać, że mienie można także przekazać firmom kurierskim, które będą mogły zawieźć je do celu już w przeciągu paru dni. Koszt wysyłki jednej paczki wynosi od około 100 złotych wzwyż.

 

Przeprowadzka z firmą przeprowadzkową

Z kolei firmy przeprowadzkowe mogą zaoferować nam pełną i profesjonalną obsługę w ramach przenosin o innego kraju. Tutaj możemy liczyć na pomoc obejmującą między innymi pakowanie mienia, jego wynoszenie, przewóz i wnoszenie, sprzątanie po przeprowadzkach, magazynowanie czy utylizację mienia.

 

Minusem jest w tym przypadku dodatkowy koszt usługi, który może wynieść od około 1500 złotych do nawet ponad 5000 złotych w zależności od ilości mienia, dystansu do pokonania oraz wybranych usług. Aby uzyskać informacje o cenach, warto skontaktować się bezpośrednio z firmami przeprowadzkowymi, które będą mogły wykonać dla nas wycenę.

Możesz również polubić…