Ponad 100 gospodarstw podłączono do oczyszczalni w Dziewinie

Wybudowana za 33 miliony złotych oczyszczalnia ścieków w Dziewinie już pracuje. Gmina poinformowała właśnie o tym, że do sieci przyłączono ponad 100 gospodarstw. W planach jest podłączenie kolejnych 400 budynków.

Nowa oczyszczalnie ścieków w Dziewinie to największa inwestycja w historii gminy, na którą samorządowi udało się wygospodarować 16 mln złotych. Pozostałe środki zostały uzyskane w postaci pożyczki z NFOŚ. W ramach inwestycji oprócz oczyszczalni powstaje sieć kanalizacyjna, a całość inwestycji ma zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku we wrześniu.

Zgodnie z planem do oczyszczalni ścieków w Dziewinie ma zostać podłączone więcej niż 500 budynków. Jak podkreśla wójt gminy Drwinia, Jan Pająk, a także inni samorządowcy z regionu, budowa oczyszczalni i sieci kanalizacyjnej to przełom dla gminy. Obiekt ten był niezbędny i o jego powstanie intensywnie zabiegano. Samorząd planuje również stworzenie kolejnej oczyszczalni w Niedarach. Na razie prowadzone są prace nad pozyskaniem funduszy na realizację inwestycji.

Możesz również polubić…