Hala sportowa w Dziewinie już otwarta

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dziewinie zyskał nową halę sportową. Nowoczesny obiekt otwarto 9 grudnia. To jedna z pierwszych tego rodzaju hal. Ma ona charakter namiotowo-łukowy.

Hala sportowa powstała w wyniku uzyskania dofinansowania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lat 2014-2020. W efekcie powstał obiekt funkcjonalny i komfortowy, który posłuży dzieciom i młodzieży w gminie do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego i uprawiania sportu. Nowa hala ma zapewnić odpowiednie warunki do zajęć lekcyjnych oraz przyczynić się do rozwoju fizycznego uczniów i mieszkańców gminy. Jego celem jest promocja aktywności sportowej.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władzy samorządowej – m.in. wicestarosta bocheński, wójt gminy Drwinia – a także Stanisław Bukowiec, poseł na sejm PR. Pojawili się radni gminy obecnej i poprzedniej kadencji, przedstawiciele rodziców, nauczycieli, uczniów oraz kościoła.

Możesz również polubić…