Drwinia dołączyła do samorządów organizujących sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach

Gmina Drwinia dołączyła do rządowego programu umożliwiającego zakup węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnych cenach. Zgodnie z ustawą cena surowca nie może przekroczyć 2000 złotych za tonę, a możliwość skorzystania z oferty przysługuje właścicielom gospodarstw domowych stosujących do ogrzewania piece na paliwo stałe i uprawnionych do dodatku węglowego.

Aby uzyskać możliwość zakupu węgla należy złożyć wniosek. Surowiec będzie sprzedawany jako orzech, groszek albo miał. Wnioski można składać na trzy sposoby – osobiście poprzez Dziennik Podawczy Urzędu Gminy w Drwini, pocztą na adres Urzędu Gminy w Drwini albo poprzez platformę ePUAP. Ostateczna cena węgla zostanie podana w przyszłym terminie.

Węgiel w gminie Drwinia będzie dystrybuowany poprzez firmę pośredniczącą. Co istotne, ustawodawca wprowadził limit na zakup węgla. Do 31 grudnia 2022 roku będzie można kupić na preferencyjnych warunkach jedynie 1,5 t węgla. Kolejne 1,5 t będzie przysługiwało po 1 stycznia 2023 r. do 30 kwietnia 2023 r.

Możesz również polubić…