Metryczka dla dziecka w podarunku – jaką wybrać i gdzie zamówić?

Metryczka przeznaczona dla dziecka może być świetnym pomysłem na podarunek. Na jaką okazję warto ją wybrać? Jakie metryczki sprawdzą się dla chłopca, a jakie dla dziewczynki? Gdzie można je zamówić?

Czym jest metryczka dla dziecka?

Pod pojęciem metryczki znajduje się najczęściej rodzaj dekoracyjnego wydruku, którego celem jest zaprezentowanie informacji jak imię, data urodzin, a także dodatkowych danych jak waga i wzrost podczas urodzin, miejsce urodzin. Ponadto mogą być na nich umieszczone zdjęcia, ozdobne grafiki.

 

Najczęściej metryczka to plakat, który znajduje się w ramce, dlatego można powiesić go na ścianie. Również może mieć on postać ozdobnego obrazka, na przykład 3D, który daje wtedy bardzo ciekawy efekt i natychmiast przyciąga uwagę. Można też kupić unikatowe metryczki, na przykład w formie ramki na zdjęcia, dekoracji na ścianę wykonanej z drewnianych elementów z grawerunkiem, klocków, więc możliwości są w tym przypadku różnorodne.

 

Metryczki zwykle są wieszane w pokoju dziecka lub ustawiane są na półkach, dlatego mogą one spełniać także funkcję dekoracyjną.

 

Metryczki dla dzieci – na jakie okazje się sprawdzą?

Obecnie metryczki są bardzo popularne jako podarunki i często kupują je rodzice, ale również inne osoby, na przykład dziadkowie, przyjaciele.

 

Najczęściej kupowanym podarunkiem jest metryczka urodzenia. To rodzaj metryczki zawierającej wtedy informacje dotyczące dziecka i jego narodzin. Zwykle wręcza się ją niedługo po narodzinach.

 

Doskonałą okazją, aby wręczyć metryczkę dla dziecka, będzie chrzest święty, który zwykle ma miejsce w ciągu paru miesięcy po narodzinach. Wtedy metryczka na chrzest może być świetnym podarunkiem dla dziecka oraz pamiątką na długi czas.

 

Dobrym pomysłem na podarunek będzie również metryczka na roczek, która może być wtedy pozbawiona już informacji dotyczących wagi czy wzrostu, natomiast może mieć ona bardziej ozdobny, artystyczny wygląd, na przykład może mieć postać grafiki, która uzupełniona jest o imię oraz o datę narodzin.

 

Na podarunku jak metryczka można również umieścić z tyłu życzenia, które będą przypominały o okazji, na którą taki podarunek został wręczony.

 

Przy wyborze odpowiedniej metryczki warto również wziąć pod uwagę płeć dziecka. Można wtedy dobrać ją w taki sposób, aby była ona ciekawym podarunkiem zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopczyka.

 

Metryczka dla dziewczynki

Zwykle jako metryczka dla dziewczynki wybierana jest wtedy taka, która zawiera różne dziewczęce motywy, na przykład można zauważyć na niej kwiaty, kolor różu, beżu. Gdy na metryczce widać wizerunek dziecka, często jest on wtedy zdobiony detalami jak wianek z kwiatów.

 

Metryczka dla chłopca

Z kolei wtedy, gdy wybierana jest metryczka dla chłopca, często ma ona kolorystykę w odcieniach błękitu, niebieskiego, granatowego, zielonego, szarości. Wśród motywów graficznych używanych na metryczce można zobaczyć wtedy samochody, samoloty, koparki.

 

Uniwersalne metryczki dla dziewczynki i chłopca

W sprzedaży można też znaleźć metryczki, które mają uniwersalny wygląd i będą one nadawały się zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca.

 

Takie metryczki bardzo często uzupełnione są wtedy o proste nadruki w minimalistycznym stylu, mogą mieć motywy zwierzątek.

 

Gdzie można zakupić metryczkę dla dziecka?

Obecnie metryczki personalizowane najczęściej kupowane są w internecie, bezpośrednio na stronach osób, które zajmują się ich realizacją. Także można zamawiać je za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, ogłoszeniowych, w mediach społecznościowych.

 

W internecie można również kupić unikatowe metryczki handmade, czyli wykonane ręcznie. Wtedy można też uzgodnić wszystkie szczegóły związane z przygotowaniem takiej dekoracji razem z artystą, dlatego też metryczka będzie jedyna w swoim rodzaju.

Możesz również polubić…