Drwinia świetnie sobie radzi z pozyskiwaniem funduszy UE

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Małopolskiego Obserwatorium Rozwoju Regionalnego oraz Departamentu Rozwoju Regionów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego gmina Drwinia może pochwalić się wyjątkowo dobrymi wynikami w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich i realizowania projektów w oparciu o unijne dofinansowanie.

Raport podsumowuje wykorzystanie środków z budżetu Unii Europejskiej w latach 2014-2020 dla obszaru Małopolski. Zgodnie z tymi danymi dofinansowanie UE na jednego mieszkańca w gminie wyniosło w 2021 roku aż 9 536 złotych. Dla porównania w sąsiadującym z gminą Drwinia Kłaju było to 6 032 zł przy podobnej kwocie środków z funduszy unijnych (w Drwini było to 62,2 mln zł a w Kłaju 65,4 mln zł). Z kolei w gminie Bochnia dofinansowanie wyniosło 30,3 mln zł, czyli 1 501 zł na mieszkańca, a w Rzezawie 47,3 mln zł oraz 4 138 zł na mieszkańca.

Znakomicie pokazuje to skuteczność realizowania projektów oraz zaangażowanie wnioskodawców, a także ich profesjonalizm. Dzięki temu udało się przeprowadzić wiele ważnych dla lokalnej społeczności projektów.

Możesz również polubić…