Gmina Drwinia inwestuje w nowe mieszkania komunalne w Mikluszowicach

Na terenie gminy Drwinia w miejscowości Mikluszowice rozpoczęły się prace przy budowie nowych mieszkań komunalnych. Mają one zostać oddane do użytku w 2024 roku.

Nowo powstające mieszkania komunalne w Mikluszowicach są odpowiedzią na deficyt tego typu obiektów i rosnące zapotrzebowanie mieszkańców. W ramach projektu mają zostać wybudowane cztery nowe, jednorodzinne budynki mieszkalne. Będą one gotowe „pod klucz”. Aktualnie podpisano już umowę z wykonawcą, który wraz z końcem marca rozpoczął realizację inwestycji. Planowo ma być ona zakończona w październiku 2024 roku.

Koszt budowy mieszkań komunalnych w Mikluszowicach w ramach tego projektu jest szacowany na 2,4 mln zł. Gmina Drwinia uzyskała dofinansowanie na to zadanie w wysokości 2 mln zł. Środki te pochodzą z Rządowego Funduszu Polsk Ład: Program Inwestycji Strategicznych (PGR).

Możesz również polubić…