Ponad milion złotych na inwestycje dla Drwini z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Drwinia otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 mln 360 tys. złotych. Środki zostały przyznane 31 marca w ramach drugiego konkursu z programu przeznaczonego dla gmin, powiatów oraz miast z całej Polski na inwestycje bliskie ludziom.

Wnioski gminy Drwinia

Każda gmina mogła składać maksymalnie trzy wnioski aplikacyjne. Gmina Drwinia skorzystała z tego, zgłaszając trzy projekty.

Wniosek pierwszy dotyczył zaprojektowania i budowy zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych w pasie drogi DW 965 na terenie gminy Drwinia.

Wniosek drugi był związany z zaprojektowaniem i budową 14,5 km sieci kanalizacji sanitarnej wraz z niezbędną infrastrukturą w Drwini oraz okolicznych obszarach.

W ramach trzeciego wniosku zgłoszono zapotrzebowanie na dofinansowanie zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w związku z możliwością wystąpienia klęsk żywiołowych poprzez wsparcie jednostek OSP z terenu gminy.

Przyznana gminie Drwinia pomoc

Rząd zdecydował o wsparciu dwóch z trzech złożonych wniosków.

Rozstrzygnięcie konkursu oznacza, że na budowę zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych gmina otrzyma 9,8% kwoty dofinansowania, czyli 500 tys. zł (Drwinia ubiegała się o 5 mln 100 zł wsparcia, a cała inwestycja ma wynieść 6 mln zł).

Zostanie także zakupiony lekki samochód ratowniczo-gaśniczy 4×4 z wyposażeniem oraz agregatem wysokociśnieniowym dla OSP Grobla za 360 tys. zł. Ponadto, zbudowana zostanie nowa remiza strażacka w Ispini dla tamtejszego OSP za 500 tys. zł. To w ramach wniosku numer trzy. Tu dofinansowanie wyniosło 100% – w sumie jest to 860 tys. zł.

W przypadku wniosku drugiego, Drwinia ubiegała się o dofinansowanie w kwocie 11 mln 875 tys. zł, a cała inwestycja miała kosztować 12,5 mln zł. Ten projekt nie zostanie zrealizowany ze środków przyznanych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Warto dodać, że wsparcie finansowe ma charakter bezzwrotny. Środki pochodzą zaś z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Możesz również polubić…