W Świniarach powstanie most nad Wisłą – na razie decyzja o lokalizacji i nowym przetargu

Zgodnie z decyzją Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie wyznaczono miejsce, w którym między powiatami proszowickim i bocheńskim powstanie nowy most nad Wisłą. Konstrukcja połączy gminę Drwinia z gminą Nowe Brzesko w miejscowościach Świniary oraz Śmiłowice. Zdecydowano się również unieważnić wcześniej ogłoszony przetarg i rozpocząć nowe postępowanie na projekt mostu.

Lokalizacja przeprawy już wcześniej służyła do przekraczania rzeki. W miejscu tym na czas remontu innego pobliskiego mostu wojsko wybudowało tymczasowy most pontonowy. Przedtem znajdowała się tu przeprawa promowa.

Jeszcze w październiku rozpisano przetarg na opracowanie projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego. Spodziewano się, że inwestycja pochłonie 1,9 mln zł. Okazało się jednak, że złożone trzy oferty znacznie przekraczały tę kwotę (o od 700 do 900 tys. zł). Co więcej, ze względów technicznych (awaria systemu teleinformatycznego) nie wszyscy oferenci mogli złożyć swoje oferty. Z tych względów zdecydowano się przetarg unieważnić i powtórzyć procedurę.

Możesz również polubić…