W Drwini schwytano złodzieja rowerów

Policjanci z Bochni ujęli w Drwini złodzieja, który ukradł w grudniu dwa rowery o wartości 1000 i 1800 zł. Pojazdy udało się odzyskać i zwrócić właścicielkom. 38-letni mężczyzna będzie teraz musiał się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Do pierwszej kradzieży doszło w sobotę 16 grudnia na terenie Drwini. 65-letnia właścicielka roweru o wartości ok. 1000 zł zgłosiła wówczas jego zaginięcie. Sprawcę udało się wytypować i ujęto go w Woli Drwińskiej. Złodziej przyznał się do popełnionego czynu, a rower udało się odzyskać.

20 grudnia na terenie dworca PKP w Bochni doszło do kolejnej kradzieży roweru. Tym razem ofiarą złodzieja padła 68-letnia kobieta, która wyceniła pojazd na 1800 zł. Również w tym wypadku patrol policji w Drwini odzyskał skradzioną własność, gdy dzielnicowym udało się rozpoznać jednoślad niedaleko cmentarza. Jak się okazało, złodziejem był ten sam 38-letni mężczyzna, który dokonał kradzieży kilka dni wcześniej.

W efekcie działań policji skradzione rowery trafiły z powrotem do właścicielek. Z kolei mężczyzna stanie przed sądem, a za kradzież grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Możesz również polubić…