Honorowi dawcy krwi spotkali się w Grobli

W Gminnym Centrum Kultury i Promocji Drwini w Grobli zorganizowano spotkanie krwiodawców z regionu. Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini spotkał się po dwóch latach przerwy, co było związane z zagrożeniem epidemicznym spowodowanym przez pandemię.

Spotkanie poprowadził Stefan Styczeń, prezes Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Drwini. Było ono okazją do podsumowania działalności lokalnych krwiodawców oraz zaprezentowania ich dokonań. Zasługi w krwiodawstwie zostały zresztą docenione przez władze. Ilość oddawanej w regionie krwi odbija się bowiem szerokim echem nie tylko w środowisku samych krwiodawców.

Odznaczenia za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa otrzymali: wójt gminy Drwinia Jan Pająk – Srebrny Krzyż Zasługi, Adam Boruta – Brązowy Krzyż Zasługi, odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, Stanisław Data – odznaka „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Krzyże Zasługi w imieniu prezydenta PR wręczał II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński. Odznaki „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” były zaś nadane przez ministra zdrowia.

Ponadto przyznano Odznakę Honorową PCK IV stopnia. Otrzymali ją: Teresa Januś, Gerard Schab, Paweł Story. Wręczono też odznakę I stopnia Zasłużony Dawca Krwi – dla Piotra Orzechowskiego, odznakę II stopnia Zasłużony Dawca Krwi – dla Maksymiliana Szczygła, a także puchary za oddanie 60, 40 i 30 litrów krwi dla Wiesława Stocha, Edwarda Górszczaka i Łukasza Kijaka. Puchary i podziękowania otrzymali również inni członkowie klubu i osoby systematycznie oddające krew i promujące ideę honorowego krwiodawstwa.

Możesz również polubić…