Mikluszowice – Ispina: uruchomiono nowe połączenie komunikacyjne

Gminie Drwinia udało się uzyskać dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych użyteczności publicznej, co pozwoliło uruchomić nową linię transportową na trasie Mikluszowice – Ispina – Mikluszowice.

Nowa linia została uruchomiona w poniedziałek 20 lutego. Ma ona swój początek przy Park&Ride w Mikluszowicach, a następnie przebiega przez Gawłówek, Mikluszowice, Dziewin, Drwinię, Wolę Drwińską, Wyżyce, Bieńkowice, Niedary, Świniary, Groblę do Ispiny Leśniczówki, a stamtąd z powrotem do Mikluszowic. Od poniedziałku do piątku ma odbywać się 10 kursów. Na soboty zaplanowano ich 5, a na niedziele 4.

Przejazd na trasie kosztuje 2 zł. Możliwe jest również wykupienie biletu miesięcznego w cenie 50 zł. Obsługą połączenia zajmuje się firma wybrana w przetargu, czyli MAT-POL Mateusz Surówka ze Szczygłowa w powiecie wielickim. Sfinansowanie utworzenia linii komunikacyjnej jest możliwe dzięki uzyskaniu środków z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w wysokości 455 544 zł przy jednoczesnym wkładzie gminnym na poziomie 10%.

Połączenie powstało z inicjatywy władz gminy Drwinia w celu poprawy usług transportowych w regionie, zwłaszcza w kontekście problemów, które pojawiły się przy okazji pandemii Covid-19. Ma ono przyczynić się do poprawy standardu i konkurencyjności usług transportowych. Ułatwi również komunikację z Krakowem, Niepołomicami i Wieliczką. To zaś dzięki możliwości dojazdu z Ispini Leśniczówki do Niepołomic.

Możesz również polubić…