Strzelec sezonu – wiosna 2023 wyłoniony na turnieju w Dziewinie

28 marca w Dziewinie na strzelnicy Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju „PUSZCZA” wyłoniono najlepszego strzelca sezonu wiosennego 2023. Okazał się nim Zenon Małecki.

strzelectwo

Zawodnicy mieli za zadanie trafić do tarczy o wymiarach 15×15 cm z odległości 10 metrów. Można było oddać 7 strzałów z karabinka pneumatycznego – do punktacji liczyło się 5 najlepszych strzałów. Można było wziąć udział w 10 zawodach, przy czym liczyły się wyniki 7 najlepszych zawodów. Maksymalnie można było uzyskać 350 punktów.

Po rozegraniu 10 zawodów najlepsze miejsce zajął Zenon Małecki. Zdobył 316 punktów. W nagrodę otrzymał puchar przechodni, a także okolicznościowy dyplom i upominek ufundowany przez lokalnego przedsiębiorcę – sklep w Mikluszowicach – Halina Machaj-Le Van. Był nim markowy długopis.

Jak informuje Klub Strzelecki LOK „PUSZCZA”, walka była wyrównana. Blisko wygranej byli także Zbigniew Kozak, Edward Młynarz i Maciej Wełna, którzy uzyskali po 314 punktów, a także Piotr Gąsiorek, który zdobył ich 312. W zawodach brało udział 21 członków klubu.

Od kwietnia do czerwca będzie trwał kolejny sezon. Warto podkreślić, że do rywalizacji można stosunkowo łatwo przystąpić. Aby wziąć udział w zawodach, wystarczy wstąpić do stowarzyszenia klubowego w Dziewinie, a także uiścić opłatę członkowską oraz wypełnić deklarację.

Możesz również polubić…