W Dziewinie odbędzie się akcja krwiodawstwa

Już w najbliższą niedzielę, czyli 9 maja, w Dziewinie odbędzie się akcja krwiodawstwa. Do uczestnictwa zaprasza między innymi Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi w Drwini. Akcja zostanie zorganizowana przy Ośrodku Zdrowia w Dziewinie.

Akcja krwiodawstwa jest skierowana zarówno do honorowych dawców, jak i wszystkich mieszkańców gminy Drwinia i miejscowości z regionu. Obędzie się ona z udziałem ambulansu. Krew będzie można oddawać 9 maja 2021 roku w godzinach od 10:00 do 14:00.

Oddawanie krwi ma duże znaczenie, jako że nie da się jej wyprodukować. Krew składa się z krwinek oraz osocza i jest niezbędna w wielu zabiegach oraz operacjach, a także w sytuacjach ratujących życie. Warto podkreślić, że krwiodawcy mają wykonywane badania laboratoryjne, przysługuje im zwolnienie z pracy lub szkoły, a w razie przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub Terenowego Oddziału Centrum za dojazd można otrzymać zwrot kosztów. Krwiodawcy przysługuje także ekwiwalent kaloryczny. Przede wszystkim można jednak w ten sposób uratować zdrowie i życie drugiego człowieka.

Możesz również polubić…