W Drwini ruszył punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”

Od tego tygodnia w Urzędzie Gminy w Drwini można już składać wnioski i uzyskiwać informacje na temat programu „Czyste Powietrze”. Uruchomiono tu bowiem Punkt konsultacyjno-informacyjny. Petenci mogą dwa razy w tygodniu zgłaszać się na konsultacje, aby poprawnie wypełnić dokumenty i móc starać się o dotacje na wymianę źródła ciepła oraz termomodernizację domu.

Punkt konsultacyjno-informacyjny jest czynny w każdy czwartek i piątek w godzinach od 10:00 do 15:00. Działa on w sali narad Urzędu Gminy. Zainteresowani będą mogli uzyskać informacje związane z wymaganiami programu „Czyste Powietrze”. Punkt pozwoli również na skonsultowanie wniosku o dofinansowanie. Złożone dokumenty będą później przesyłane do oceny merytorycznej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Zależnie od charakteru przedsięwzięcia, dotacja może wynieść od 10 do nawet 30 tys. złotych. Z informacjami na temat programu można zapoznać się na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/.

Możesz również polubić…