Drwinia z wyróżnieniem za budowę chodników i ścieżek rowerowych w 2020 roku

Gmina Drwinia zajęła pierwsze miejsce w kategorii Najlepsza Gmina w 20202 roku w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski. Samorząd został uhonorowany Platynową Płytą Chodnikową za wybudowanie 0,57 mb chodników na 1 mieszkańca gminy. Gmina otrzymała również trzecie miejsce w kategorii Samorząd Przyjazny Rowerzystom za wybudowanie 9.138 mb ścieżek rowerowych, czyli 1,41 mb na 1 mieszkańca gminy.

Konkurs Samorządowy „Bezpieczne drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe” organizowany był już po raz dwunasty. Ma on doceniać działania inwestycyjne, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na terenie województwa. Gmina Drwinia uzyskała pierwsze i trzecie miejsce w dwóch różnych kategoriach.

W konkursie laureatem w kategorii Najlepsza Gmina w 2020 roku, który zdobył Złotą Płytę Chodnikową i II miejsce, została gmina Dębno, a III miejsce i Srebrne Płyty Chodnikowe przypadły gminom Kocmyrzów-Luborzyca i Dobczyce. Tu Drwinia zajęła pierwsze miejsce. Z kolei w kategorii Samorząd Przyjazny Rowerzystom w 2020 roku I miejsce zajęła gmina Kamienica, drugie przypadło gminie Lipnica Murowana, a trzecie przyznano gminom Drwinia oraz Czarny Dunajec

Warto przy okazji podkreślić, że na terenie gminy powstają kolejne inwestycje, dzięki którym poprawia się bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i pieszych. Pod koniec grudnia zakończono pierwszą część inwestycji w pasie drogi wojewódzkiej DW 965 od Mikluszowic do Gawłówka. Zbudowano odcinek ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,5 mb i długości około 1,5 km. Trwają też prace przy parkingu P&R w Mikluszowicach, który będzie wsparciem m.in. dla turystyki rowerowej w regionie.

Możesz również polubić…