Ponad 11 litrów krwi zebrane w Dziewinie

W niedzielę 13 marca na terenie Dziewina zorganizowano akcję krwiodawstwa. Wzięło w niej udział 25 osób, co pozwoliło zebrać 11,250 litra krwi pełnej.

Akcja oddawania krwi została zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z Drwini. Chętnych do udziału było 30 osób, jednakże po wykonaniu badań dopuszczono do niej 25 osób.

Organizatorzy akcji liczyli na większą frekwencję, ale część regularnych krwiodawców, np. z OSP, najpewniej odpowiedziała na wcześniejsze apele o pomoc, oddając krew na rzecz poszkodowanych w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę. To zaś uniemożliwiło im udział w akcji w Dziewinie, jako że między kolejnymi terminami oddawania krwi muszą być odpowiednie odstępy czasu.

Należy tu zarazem podkreślić, że krwiodawstwo ma w tym okresie szczególne znaczenie. Na standardowe potrzeby nakładają się bowiem potrzeby związane z konfliktem w Ukrainie. Krew jest niezbędna, aby móc pacjentom ratować życie, a teraz potrzeba jej naprawdę wiele.

Możesz również polubić…