Gmina Drwinia z dwoma nowymi liniami autobusowymi

Wraz z początkiem lutego w gminie Drwinia pojawią się dwie nowe linie autobusowe – 24 stycznia podpisano umowę z wykonawcą usługi. Z tras będzie można skorzystać od 5 lutego. Bilet normalny będzie kosztował na nich 2 zł, podczas gdy cenę biletu miesięcznego ustalono na 50 zł.

Oba połączenia komunikacyjne będą sporym ułatwieniem dla mieszkańców, którzy nie mając własnego środka lokomocji, chcieliby podróżować po terenie gminy. Pierwsza trasa będzie się bowiem zaczynała w Park&Ride Mikluszowice, aby dalej zatrzymywać się na przystankach: Gawłówek, Mikluszowice, Dziewin, Drwinia, Zielona, Świniary, Grobla, Ispina, Grobla, Świniary, Zielona, Drwinia, Dziewin, Mikluszowice, Gawłówek, a następnie powracać na przystanek Park&Ride Mikluszowice. Zapewnia ona również połączenie z Nowym Brzeskiem oraz Krakowem.

Z kolei druga linia zaczyna się w Gawłówku i prowadzi trasą: Mikluszowice – Dziewin – Drwinia – Wola Drwińska – Wyżyce – Bieńkowice – Niedary – Bieńkowice – Wyżyce – Wola Drwińska – Drwinia – Dziewin – Mikluszowice z powrotem do Gawłówka, umożliwiając jednocześnie mieszkańcom na uzyskanie dogodnego połączenia z Bochnią.

Środki na uruchomienie obu linii udało się uzyskać z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Dofinansowanie wyniosło blisko 510 tys. zł. Gmina pokryła około 15% kosztów działania linii z własnych kosztów. Rozkłady jazdy mają wkrótce pojawić na stronach internetowych oraz będą rozwieszone na przystankach.

Możesz również polubić…