Strażacy w gminie Drwinia otrzymają kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy

OSP Dziewin zyska nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został przyznany w ramach projektu “Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna” po rozstrzygnięciu konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W ostatnim czasie nowe samochody strażackie zyskały także jednostki w Woli Drwińskiej, Niedarach oraz Tarnawie w gminie Łapanów

O przyznaniu bonu na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego poinformowano w czasie czwartkowego spotkania w Urzędzie Gminy między wójtem, Janem Pająkiem, a wicemarszałkiem województwa małopolskiego, Józefem Gawronem, oraz strażakami z OSP Dziewin. Pokryje on ok. 65% kosztów zakupu auta, czyli 780 tys. zł. Środki te pochodzą z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027. Pozostałe koszty (420 tys. zł) stanowić będzie wkład własny gminy. Zakupienie samochodu ma kosztować w sumie 1 mln 200 tys. zł.

Udział w projekcie pozwoli jednostce OSP w Dziewinie spełnić wymogi kwalifikujące ją do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nowy pojazd przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Dziewina i okolic oraz samej gminy, a poprzez włączenie do KSRG także całej Małopolski.

Możesz również polubić…